مرجع کنکور کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (IT)

کلاس های کنکور ارشد، جزوه، کتاب، تست، کارنامه

مرجع کنکور کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (IT)

کلاس های کنکور ارشد، جزوه، کتاب، تست، کارنامه

آرزو دارم تبعیض آموزشی از بین بره... به نوبه خودم سعی می کنم به بهترین شکل انجام وظیفه کنم. موفق باشید...!

با تقدیم احترام، محمدامین ساقی زاده
التماس دعا

آخرین نظرات

سلام.

نیاز به توضیح زیاد نیست. همه این استاد بزرگ و گرانقدر (مهندس مقسمی) رو می شناسن. تقریبا همه کتاب هاش از نظر روانی و سادگی زبان زد خاص و عام هستن و همین امر باعث شده که در حال حاضر انتخاب اول به عنوان کتاب تست ساختمان داده ها باشه.

 

نام کتاب: درس و کنکور ساختمان داده ها

انتشارات: گسترش علوم پایه

نویسنده: حمیدرضا مقسمی

رتبه از نظر من: عالی | بسیارخوب | مناسب | نامناسب | ضعیف

دلیل: به نظر من اساسا مقوله تدریس دانشگاهی با کنکوری تفاوت داره که این کتاب هردو رو یکجا جمع کرده(درس و کنکور) و کتاب های تستی هیچ وقت جای کتاب های مرجع رو پر نمی کنن. به علاوه، بعضی تست ها هم جواب تشریحی ندارن. همچنین بعضا تو این کتاب دیده می شه که از توضیح تعداد اندکی از مباحث صرف نظر شده و خواننده به کتاب ها دیگر این مولف عزیز ارجاع داده می شود.

  • محمدامین ساقی زاده

نظرات  (۲)

سلام علیکم
ممنون از معرفی تون
Pdf این کتاب نیس؟
با عرض سلام
یکی از ویژگی های کتب جناب مقسمی سادگی و شیوایی در بیان مطالب هست و به نوعی میشه گفت بهترین کتاب ها برای شروع در هر سطحی! این نکته برای همین کتاب ایشون یعنی ساختمان داده ها هم صدق می کنه اما به نظر بنده یکی از نقاط ضعف این کتاب اینه که درسنامه اش دقیقا همان درسنامه کتاب ساختمان داده کنکور کاردانی به کارشناسی هست با این تفاوت که سوالات انتهایی فصول با کارشناسی ارشد جایگزین شده اند!

این قضیه به خودی خود شاید مشکل بزرگی نباشه، خصوصا اگه بدونیم اکثر مطالب برجسته تحت پوشش قرار گرفته، اما با دقت در برخی از فصول خاص و مهم مثل بازگشت میشه متوجه شد که تا چه حد بصورت سطحی و غیرمنطبق با نیاز داوطلب برای حل مسئله در این زمینه به موضوعات مرتبط با این مبحث پرداخته شده و به نوعی میشه گفت همان موضوع ارجاعی که شما ذکر کردید در اینجا صدق می کند، چون وقتی ما در اینجا با خلاء پوشش مطالب اصلی مواجه هستیم قاعدتا باید به منبع ثانویه رجوع کنیم.

چیزی که بنده با بررسی این کتاب در دو دور مطالعه اون و مقایسه با برخی کتب هم رده متوجه شدم اینه که این کتاب در زمینه آشنایی با مفاهیم بنیادی و کلی گزینه مناسبی هست اما متاسفانه فاقد ارائه برخی از نکات خاص کنکوری هست، و در یک نگاه کلی میشه متوجه شد که خلاصه ای از هورویتز بوده و بهره ای از مطالب CLRS نمی برد و من یکی از دلایل اصلی این کم توجهی و به روزآوری محتوای کتب با تغییرات جاری کنکور از جناب مقسمی رو تمرکز همزمان بر روی چندین و چند کتاب کنکوری (ساختمان، طراحی، پایگاه، گسسته، معماری و...) آن هم حداقل در دو رده کنکوری کارشناسی و ارشد میدونم، همان غلبه کمیت در برابر کیفیت! در مجموع فکر می کنم رده انتخابی توسط شما عادلانه و منطقی هست.
پاسخ:
سلام.
امیر جان خیلی ممنونم از نظرات سازنده و مفیدتون. همون طور که به درستی اشاره کردید، این کتاب و سایر کتاب های این جناب برای شروع عالیه - اما فقط برای شروع! 
من همیشه گفتم که اگه مطالب گفته شده تو کتابای مقسمی رو ندونید، بیچاره اید! و اگه فقط به همونا بسنده کنید، بازهم بیچاره اید...!
در کل همونطور که شما متذکر شدید، کتاب های استاد مقسمی بیشتر خلاصه از مباحث بنیادی هستن که تا حدودی هم به جنبه کنکوری اونا پرداخته شده.

در آخر به همه عزیزان خاطر نشان می کنم که یگانه راه موفقیت در کنکور، اشراف به کتب مرجعه و لا غیر...!